Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
info@sngkalite.com.tr 0 533 558 38 28

İyi Tarım Uygulamaları ( GLOBALGAP )

İYİ TARIM UYGULAMALARI NEDİR ?

Günümüz teknolojisi ve yenilikler her sektörü olduğu gibi tarım sektörünü de etkilemiş; geleneksel üretim teknikleri yetersiz kalmıştır.

Bu anlamda Sanayicilerin tarıma olan ilgisi artmış,artık sermaye hareketi tarıma doğru kaymaya başlamıştır.Bu yatırımların sonucunda daha büyük ve standartları yüksek teknolojik üretim alanları kurulmuştur.

Gıda üretimi günümüz dünyasında çok önemli bir stratejiye sahiptir.Dünyanın yarısı açlıkla mücadele ederken ,diğer yarısı da ürettiği ve tükettiği gıda maddelerinin güvenli olmasını istemektedirler.

Güvenli gıda denildiğinde ,insan sağlığına zararlı olmayan,fiziksel,kimyasal ve mikrobiyolojik kalıntılar içermeyen ,aynı zamanda izlenelebilirliği sağlanmış ürünler akla gelir.

Hem üretimi geliştirmek hem de ürettiğimiz ürünleri doğru pazarlara satabilmek için, üreticilere ve bu ürünleri paketleyen ,dağıtan hatta depolayan ve pazarlamasını yapan kurum ve kuruluşlara çok önemli sorumluluklar düşmektedir.

Bugün tüm dünyada Tarımsal ürünlerin izlenelebilirliği ,gıda güvenliğinin sağlanması açısından en önemli konu haline gelmiştir.Bu konuda çok çeşitli çalışmalar yapılmış ve hala daha yapılmaktadır.

Artık tüketici sofrasına gelen gıdanın üretim prosesini bilmek istemektedir.Tüm bu gerekliliklerden doğan bir kavram vardır ki son yıllarda tüm tarım ve ihracat sektörünü etkisi altına almıştır.Bu kavram minimum tarımsal üretim kriterlerini kapsayan iyi tarım uygulamalarıdır.

Avrupa’daki yaş meyve ve sebze pazarının büyük kısmına hakim olan perakendeciler, tüketicilerine arz ettikleri yaş meyve ve sebze ürünlerinde ,son yıllarda gündeme gelen insan sağlığını tehdit eder nitelikteki belli bazı riskleri en aza indirgemek amacıyla 1997 yılında EUREP adı altında bir araya geldiler.1999 Yılında bugünkü İyi Tarım Uygulamalarının temelini oluşturan EUREPGAP standartlarını oluşturdular.

Eurepgap standardı 2007 yılında revize edilerek tüm dünya ülkeleri tarafından kabul görmüş ve GLOBALGAP adını almıştır.

Bu protokolle perakendeciler; “Raflarına koydukları ürünün müşterilerine zarar vermeyeceği” konusunda tedarikçi ve dolayısı ile üreticilerden güvence istemektedirler.

Türkiye`de de Tarım Bakanlığı bu gelişmelere kayıtsız kalmayıp aynı esaslara dayanan İyi Tarım Uygulamaları Yönetmeliğini yayınlamıştır.Artık Türkiye Tarım sektörünü şekillendiren bir tarımsal standartlar bütünü uygulanmaya başlamış bulunmaktadır.

İyi Tarım uygulamaları yönetmeliği ilk olarak 08.09.2004 tarih ve 25577 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.İyi Tarım Uygulamaları yönetmeliği daha sonra 7 Aralık 2010 tarihinde revize edilerek daha kapsamlı bir standartlar bütünü halini almıştır.

İyi Tarım Uygulamaları Tehlike Önleme , Tehlike Analizi ( HACCP) Zararlılarla Entegre Mücadele ( IPM ) ve Entegre Ürün Yetiştiriciliği ( ICM ) ilkelerini baz alarak , çiftçilikle ilgili metotların ve teknolojilerin sürekli gelişmesini destekler.

İyi Tarım Uygulamaları bitkinin toprağa ekiminden önceki süreçten işlenmiş nihai ürün sürecine kadar sertifikalandırılmış tarımsal Ürünün tam üretim sürecini kapsar.Ayrıca;Gıda Güvenliği, Hayvan Refahı, Çevre Koruma ve İşçi Sağlığı,Güvenliği ve Refahı konularını da kapsar.

İyi Tarım Uygulamaları;Çevre ,insan ,havyan sağlığına zarar vermeyen bir üretimin yapılması ,doğal kaynakların korunması ,tarımda izlenelebilirlik ve sürdürebilirlik ile gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan tarımsal üretim şeklidir.

İyi tarım Uygulamaları sertifikasına sahip ürünün;Kimyasal,fiziksel,mikrobiyolojik kalıntılar içermediği, çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği; üretimi sırasında insan,işçi ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediği; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiği anlaşılır.

SNG KALİTE, Kalite Yönetim Sistemi alanında yıllardır birlikte çalıştığı personeli ile farkını ortaya koymuştur. Siz de SNG Kalite avantajlarından yararlanmak için gönül rahatlığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİTKİSEL ÜRETİM:

 • Yaş Meyve ve Sebze
 • Tarla Bitkileri
 • Çiçek ve Süs Bitkileri
 • Fide ve Fidancılık
 • Çay


SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ:

 • Balıklar
 • Çift Kabuklu Yumuşakçalar


HAYVANSAL ÜRETİM:

 • Sığır ve Koyun
 • Sığır Besiciliği
 • Süt Sığırcılığı
 • Hindicilik
 • Tavukçuluk

 

       

Neden SNG KALİTE?

 

• Yıllardır işimizi en iyi şekilde yapıyoruz.

• Çeşitli sektörlerde bu işi profesyonel düzeyde yapmış , uzman kadroyu hizmetinize sunuyoruz.

• Yılların tecrübesi ve projelerini teslim ettiğimiz yüzlerce müşterilerimizle, güven konusundaki tüm şüphelerinizi gideriyoruz ve sektörümüzde ilk tercihler arasında yer alıyoruz.

• En uygun finansal koşullarda ve en optimum sürede sertifika sahibi olmanız için çalışıyoruz.

• Yalnızca kurumunuza özel dokümantasyon ve uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

• Sürekli öğrenen, değişime ve gelişmeye açık, tecrübelii ve yetkin olarak başladığı işi başarı ile bitiren, uzun vadeli düşünüp ve müşteriyi çözüm ortağı olarak kabul eden bir yapı yaratıyoruz.

• Organizasyonunuzu geleceğe taşıyacak misyon, vizyon ve kalite politikasını ve kurumsal hedeflerinizi oluşturmanızda yardımcı oluyoruz..

• Kurumunuzdan biriymiş gibi ve aynı zamanda da kurumunuzun bir müşterisi gibi sizlerle iletişim kurabilecek çalışma şekline sahibiz.

• Kurum içi eğitimleri yine biz vererek, hem tüm çalışanların aktif katılımını sağlıyoruz, hem de uygun finansal koşulları “danışmanlık paketimiz” içinde sizlere sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

 

Etiketler: Adana İso Belgesi l Adıyaman İso Belgesi l Afyon İso Belgesi l Ağrı İso Belgesi l Amasya İso Belgesi l Ankara İso Belgesi l Antalya İso Belgesi l Artvin İso Belgesi l Aydın İso Belgesi l Balıkesir İso Belgesi l Bilecik İso Belgesi l Bingöl İso Belgesi l Bitlis İso Belgesi l Bolu İso Belgesi l Burdur İso Belgesi l Bursa İso Belgesi l Çanakkale İso Belgesi l  Çankırı İso Belgesi l Çorum İso Belgesi l Denizli İso Belgesi l Diyarbakır İso Belgesi l Edirne İso Belgesi l Elazığ İso Belgesi l Erzincan İso Belgesi l Erzurum İso Belgesi l Eskişehir İso Belgesi l Gaziantep İso Belgesi l Giresun İso Belgesi l Gümüşhane İso Belgesi l Hakkari İso Belgesi l Hatay İso Belgesi l Isparta İso Belgesi l Mersin İso Belgesi l İstanbul İso Belgesi l İzmir İso Belgesi l Kars İso Belgesi l Kastamonu İso Belgesi l  Kayseri İso Belgesi l Kırklareli İso Belgesi l Kırşehir İso Belgesi l Kocaeli İso Belgesi l Konya İso Belgesi l Kütahya İso Belgesi l Malatya İso Belgesi l Manisa İso Belgesi l K. Maraş İso Belgesi l Mardin İso Belgesi l Muğla İso Belgesi l Muş İso Belgesi l Nevşehir İso Belgesi l Niğde İso Belgesi l Ordu İso Belgesi l Rize İso Belgesi l Sakarya İso Belgesi l Samsun İso Belgesi l Siirt İso Belgesi l Sinop İso Belgesi l Sivas İso Belgesi l Tekirdağ  İso Belgesi l Tokat İso Belgesi l Trabzon İso Belgesi l Tunceli İso Belgesi l Şanlıurfa İso Belgesi l Uşak İso Belgesi l Van İso Belgesi l Yozgat İso Belgesi l Zonguldak İso Belgesi l Aksaray İso Belgesi l Bayburt İso Belgesi  l Karaman İso Belgesi l Kırıkkale İso Belgesi l Batman İso Belgesi l Şırnak İso Belgesi l Bartın İso Belgesi l Ardahan İso Belgesi l Iğdır İso Belgesi l Yalova İso Belgesi l Karabük İso Belgesi l Kilis İso Belgesi l Osmaniye İso Belgesi l Düzce İso Belgesi l Kıbrıs İso Belgesi l KKTC İso Belgesi

Etiketler: Adana İso Belgelendirmel Adıyaman İso Belgelendirme l Afyon İso Belgelendirme l Ağrı İso Belgelendirme l Amasya İso Belgelendirme l Ankara İso Belgelendirme l Antalya İso Belgelendirmel Artvin İso Belgelendirme l Aydın İso Belgelendirme l Balıkesir İso Belgelendirme l Bilecik İso Belgelendirme l Bingöl İso Belgelendirme l Bitlis İso Belgelendirme l Bolu İso Belgelendirme l Burdur İso Belgelendirme l Bursa İso Belgelendirme l Çanakkale İso Belgelendirme l  Çankırı İso Belgelendirme l Çorum İso Belgelendirme l Denizli İso Belgelendirmei l Diyarbakır İso Belgelendirme l Edirne İso Belgelendirme l Elazığ İso Belgelendirme l Erzincan İso Belgelendirme l Erzurum İso Belgelendirme l Eskişehir İso Belgelendirme l Gaziantep İso Belgelendirme l Giresun İso Belgelendirme l Gümüşhane İso Belgelendirme l Hakkari İso Belgelendirme l Hatay İso Belgelendirmei l Isparta İso Belgelendirme l Mersin İso Belgelendirme l İstanbul İso Belgelendirme l İzmir İso Belgelendirme l Kars İso Belgelendirme l Kastamonu İso Belgelendirme l  Kayseri İso Belgelendirme l Kırklareli İso Belgelendirme l Kırşehir İso Belgelendirme l Kocaeli İso Belgelendirme l Konya Belgelendirme l Kütahya İso Belgelendirme l Malatya İso Belgelendirme l Manisa İso Belgelendirmel K. Maraş İso Belgelendirme l Mardin İso Belgelendirme l Muğla İso Belgelendirme l Muş İso Belgelendirme l Nevşehir İso Belgelendirme l Niğde İso Belgelendirme l Ordu İso Belgelendirme l Rize İso Belgelendirme l Sakarya İso Belgelendirme l Samsun İso Belgelendirme l Siirt İso Belgelendirme l Sinop İso Belgelendirmel Sivas İso Belgelendirme l Tekirdağ  İso Belgelendirme l Tokat İso Belgelendirme l Trabzon İso Belgelendirme l Tunceli İso Belgelendirme l Şanlıurfa İso Belgelendirme l Uşak İso Belgelendirme l Van İso Belgelendirme l Yozgat İso Belgelendirme l Zonguldak İso Belgelendirme l Aksaray İso Belgelendirme l Bayburt İso Belgelendirme l Karaman İso Belgelendirme l Kırıkkale İso Belgelendirme l Batman İso Belgelendirme l Şırnak İso Belgelendirme l Bartın İso Belgelendirme l Ardahan İso Belgelendirme l Iğdır İso Belgelendirme l Yalova İso Belgelendirme l Karabük İso Belgelendirmel Kilis İso Belgelendirme l Osmaniye İso Belgelendirme l Düzce İso Belgelendirme l Kıbrıs İso Belgelendirme l KKTC İso Belgelendirme

Etiketler: Adana İso Danışmanlık l Adıyaman İso Danışmanlık l Afyon İso Danışmanlık l Ağrı İso Danışmanlık l Amasya İso Danışmanlık l Ankara İso Danışmanlık l Antalya İso Danışmanlık l Artvin İso Danışmanlık l Aydın İso Danışmanlık l Balıkesir İso Danışmanlık l Bilecik İso Danışmanlık l Bingöl İso Danışmanlık l Bitlis İso Danışmanlık l Bolu İso Danışmanlık l Burdur İso Danışmanlık l Bursa İso Danışmanlık l Çanakkale İso Danışmanlık l  Çankırı İso Danışmanlık  l Çorum İso Danışmanlık l Denizli İso Danışmanlık l Diyarbakır İso Danışmanlık l Edirne İso Danışmanlık l Elazığ İso Danışmanlık l Erzincan İso Danışmanlık  l Erzurum İso Danışmanlık l Eskişehir İso Danışmanlık l Gaziantep İso Danışmanlık  l Giresun İso Danışmanlık l Gümüşhane İso Danışmanlık l Hakkari İso Danışmanlık l Hatay İso Danışmanlık l Isparta İso Danışmanlık l Mersin İso Danışmanlık  l İstanbul İso Danışmanlık l İzmir İso Danışmanlık l Kars İso Danışmanlık l Kastamonu İso Danışmanlık l  Kayseri İso Danışmanlık  l Kırklareli İso Danışmanlık l Kırşehir İso Danışmanlık l Kocaeli İso Danışmanlık l Konya İso Danışmanlık l Kütahya İso Danışmanlık l Malatya İso Danışmanlık l Manisa İso Danışmanlık l K. Maraş İso Danışmanlık l Mardin İso Danışmanlık l Muğla İso Danışmanlık  l Muş İso Danışmanlık l Nevşehir İso Danışmanlık l Niğde İso Danışmanlık l Ordu İso Danışmanlık l Rize İso Danışmanlık l Sakarya İso Danışmanlık l Samsun İso Danışmanlık l Siirt İso Danışmanlık l Sinop İso Danışmanlık i l Sivas İso Danışmanlık  l Tekirdağ  İso Danışmanlık l Tokat İso Danışmanlık l Trabzon İso Danışmanlık  l Tunceli İso Danışmanlık l Şanlıurfa İso Danışmanlık l Uşak İso Danışmanlık l Van İso Danışmanlık l Yozgat İso Danışmanlık l Zonguldak İso Danışmanlık l Aksaray İso Danışmanlık l Bayburt İso Danışmanlık l Karaman İso Danışmanlık  l Kırıkkale İso Danışmanlık l Batman İso Danışmanlık l Şırnak İso Danışmanlık l Bartın İso Danışmanlık l Ardahan İso Danışmanlık l Iğdır İso Danışmanlık l Yalova İso Danışmanlık l Karabük İso Danışmanlık l Kilis İso Danışmanlık l Osmaniye İso Danışmanlık l Düzce İso Danışmanlık l Kıbrıs İso Danışmanlık l KKTC İso Danışmanlık

Etiketler: Adana İso Kalite Belgeleri l Adıyaman İso Kalite Belgeleri i l Afyon İso Kalite Belgeleri l Ağrı İso Kalite Belgeleri l Amasya İso Kalite Belgeleri l Ankara İso Kalite Belgeleri l Antalya İso Kalite Belgeleri l Artvin İso Kalite Belgeleri l Aydın İso Kalite Belgeleri l Balıkesir İso Kalite Belgeleri l Bilecik İso Kalite Belgeleri i l Bingöl İso Kalite Belgeleri l Bitlis İso Kalite Belgeleri l Bolu İso Kalite Belgeleri l Burdur İso Kalite Belgeleri l Bursa İso Kalite Belgeleri l Çanakkale İso Kalite Belgeleri  l  Çankırı İso Kalite Belgeleri l Çorum İso Kalite Belgeleri l Denizli İso Kalite Belgeleri l Diyarbakır İso Kalite Belgeleri l Edirne İso Kalite Belgeleri l Elazığ İso Kalite Belgeleri l Erzincan İso Kalite Belgeleri l Erzurum İso Kalite Belgeleri l Eskişehir İso Kalite Belgeleri l Gaziantep İso Kalite Belgeleri l Giresun İso Kalite Belgeleri l Gümüşhane İso Kalite Belgeleri l Hakkari İso Kalite Belgeleri l Hatay İso Kalite Belgeleri l Isparta İso Kalite Belgeleri l Mersin İso Kalite Belgeleri l İstanbul İso Kalite Belgeleri l İzmir İso Kalite Belgeleri l Kars İso Kalite Belgeleri l Kastamonu İso Kalite Belgeleri l  Kayseri İso Kalite Belgeleri l Kırklareli İso Kalite Belgeleri l Kırşehir İso Kalite Belgeleri l Kocaeli İso Kalite Belgeleri l Konya İso Kalite Belgeleri l Kütahya İso Kalite Belgeleri l Malatya İso Kalite Belgeleri l Manisa İso Kalite Belgeleri i l K. Maraş İso Kalite Belgeleri l Mardin İso Kalite Belgeleri l Muğla İso Kalite Belgeleri l Muş İso Kalite Belgeleri i l Nevşehir İso Kalite Belgeleri l Niğde İso Kalite Belgeleri l Ordu İso Kalite Belgeleri l Rize İso Kalite Belgeleri l Sakarya İso Belgesi l Samsun İso Belgesi l Siirt İso Belgesi l Sinop İso Belgesi l Sivas İso Belgesi l Tekirdağ  İso Belgesi l Tokat İso Kalite Belgeleri l Trabzon İso Kalite Belgeleri l Tunceli İso Kalite Belgeleri l Şanlıurfa İso Kalite Belgeleri l Uşak İso Kalite Belgeleri l Van İso Kalite Belgeleri l Yozgat İso Kalite Belgeleri l Zonguldak İso Kalite Belgeleri l Aksaray İso Kalite Belgeleri l Bayburt İso Kalite Belgeleri   l Karaman İso Kalite Belgeleri l Kırıkkale İso Kalite Belgeleri l Batman İso Kalite Belgeleri l Şırnak İso Kalite Belgeleri l Bartın İso Kalite Belgeleri l Ardahan İso Kalite Belgeleri  l Iğdır İso Kalite Belgeleri l Yalova İso Kalite Belgeleri l Karabük İso Kalite Belgeleri l Kilis İso Kalite Belgeleri l Osmaniye İso Kalite Belgeleri l Düzce İso Kalite Belgeleri l Kıbrıs İso Kalite Belgeleri l KKTC İso Kalite Belgeleri

Etiketler: Adana İso l Adıyaman İso l Afyon İso l Ağrı İso l Amasya İso l Ankara İso l Antalya İso l Artvin İso l Aydın İso l Balıkesir İso l Bilecik İso l Bingöl İso l Bitlis İso l Bolu İso l Burdur İso l Bursa İso l Çanakkale İso l  Çankırı İso l Çorum İso l Denizli İso l Diyarbakır İso l Edirne İso l Elazığ İso l Erzincan İso  l Erzurum İso l Eskişehir İso l Gaziantep İso  l Giresun İso l Gümüşhane İso l Hakkari İso l Hatay İso  l Isparta İso l Mersin İso  l İstanbul İso l İzmir İso l Kars İso l Kastamonu İso l  Kayseri İso  l Kırklareli İso l Kırşehir İso l Kocaeli İso l Konya İso l Kütahya İso l Malatya İso l Manisa İso l K. Maraş İso l Mardin İso l Muğla İso l Muş İso l Nevşehir İso l Niğde İso l Ordu İso l Rize İso l Sakarya İso l Samsun İso l Siirt İso l Sinop İso l Sivas İso  l Tekirdağ  İso l Tokat İso l Trabzon İso  l Tunceli İso l Şanlıurfa İso l Uşak İso  l Van İso l Yozgat İso l Zonguldak İso l Aksaray İso  l Bayburt İso l Karaman İso l Kırıkkale İso l Batman İso l Şırnak İso l Bartın İso  l Ardahan İso l Iğdır İso l Yalova İso l Karabük İso  l Kilis İso l Osmaniye İso l Düzce İso l Kıbrıs İso l KKTC İso

Etiketler: Adana İso Belgeleri l Adıyaman İso Belgeleri l Afyon İso Belgeleri l Ağrı İso Belgeleri l Amasya İso Belgeleri l Ankara İso Belgeleri l Antalya İso Belgeleri  l Artvin İso Belgeleri l Aydın İso Belgeleri l Balıkesir İso Belgeleri e l Bilecik İso Belgeleri l Bingöl İso Belgeleri  l Bitlis İso Belgeleri l Bolu İso Belgeleri l Burdur İso Belgeleri l Bursa İso Belgeleri l Çanakkale İso Belgeleri l  Çankırı İso Belgeleri l Çorum İso Belgeleri l Denizli İso Belgeleri l Diyarbakır İso Belgeleri l Edirne İso Belgeleri l Elazığ İso Belgeleri l Erzincan İso Belgeleri l Erzurum İso Belgeleri l Eskişehir İso Belgeleri l Gaziantep İso Belgeleri l Giresun İso Belgeleri l Gümüşhane İso Belgeleri l Hakkari İso Belgeleri l Hatay İso Belgeleri  l Isparta İso Belgeleri l Mersin İso Belgeleri l İstanbul İso Belgeleri l İzmir İso Belgeleri l Kars İso Belgeleri l Kastamonu İso Belgeleri l  Kayseri İso Belgeleri  l  Kırklareli İso Belgeleri l Kırşehir İso Belgeleri l Kocaeli İso Belgeleri l Konya Belgeleri l Kütahya İso Belgeleri l Malatya İso Belgeleri l Manisa İso Belgeleri  l K. Maraş İso Belgeleri l Mardin İso Belgeleri l Muğla İso Belgeleri l Muş İso Belgeleri l Nevşehir İso Belgeleri l Niğde İso Belgeleri l Ordu İso Belgeleri  l Rize İso Belgeleri l Sakarya İso Belgeleri  l Samsun İso Belgeleri l Siirt İso Belgeleri  l Sinop İso Belgeleri l Sivas İso Belgeleri l Tekirdağ  İso Belgeleri l Tokat İso Belgeleri l Trabzon İso Belgeleri  l Tunceli İso Belgeleri l Şanlıurfa İso Belgeleri l Uşak İso Belgeleri l Van İso Belgeleri l Yozgat İso Belgeleri l Zonguldak İso Belgeleri  l Aksaray İso Belgeleri l Bayburt İso Belgeleri l Karaman İso Belgeleri l Kırıkkale İso Belgeleri l Batman İso Belgeleri l Şırnak İso Belgeleri l Bartın İso Belgeleri  l Ardahan İso Belgeleri l Iğdır İso Belgeleri l Yalova İso Belgeleri  l Karabük İso Belgeleri l Kilis İso Belgeleri  l Osmaniye İso Belgeleri l Düzce İso Belgeleri  l Kıbrıs İso Belgeleri l KKTC İso Belgeleri

Etiketler: Adana İso 9001 l Adıyaman İso 9001 l Afyon İso 9001 l Ağrı İso 9001 l Amasya İso 9001 l Ankara İso 9001 l Antalya İso 9001 l Artvin İso 9001 l Aydın İso 9001 l Balıkesir İso 9001 l Bilecik İso 9001 l Bingöl İso 9001 l Bitlis İso 9001 l Bolu İso 9001 l Burdur İso 9001 l Bursa İso 9001 l Çanakkale İso 9001 l  Çankırı İso 9001 l Çorum İso 9001 l Denizli İso 9001 l Diyarbakır İso 9001 l Edirne İso 9001 l Elazığ İso 9001 l Erzincan İso 9001 l Erzurum İso 9001 l Eskişehir İso 9001 l Gaziantep İso 9001  l Giresun İso 9001 l Gümüşhane İso 9001 l Hakkari İso 9001 l Hatay İso 9001 l Isparta İso 9001l Mersin İso  9001 l İstanbul İso 9001 l İzmir İso 9001 l Kars İso 9001 l Kastamonu İso 9001 l  Kayseri İso 9001 l Kırklareli İso 9001 l Kırşehir İso 9001 l Kocaeli İso 9001 l Konya İso 9001 l Kütahya İso 9001 l Malatya İso 9001 l Manisa İso 9001 l K. Maraş İso 9001 l Mardin İso 9001 l Muğla İso 9001 l Muş İso 9001 l Nevşehir İso 9001 l Niğde İso 9001 l Ordu İso 9001 l Rize İso 9001 l Sakarya İso 9001 l Samsun İso 9001 l Siirt İso 9001 l Sinop İso 9001 l Sivas İso 9001 l Tekirdağ  İso 9001l Tokat İso 9001 l Trabzon İso 9001  l Tunceli İso 9001 l Şanlıurfa İso 9001 l Uşak İso 9001 l Van İso 9001 l Yozgat İso 9001 l Zonguldak İso 9001 l Aksaray İso 9001l Bayburt  İso 9001 l Karaman İso 9001 l Kırıkkale İso 9001 l Batman İso 9001 l Şırnak İso 9001 l Bartın İso 9001  l Ardahan İso 9001 l Iğdır İso 9001 l Yalova İso 9001 l Karabük İso 9001 l Kilis İso 9001 l Osmaniye İso 9001 l Düzce İso 9001 l Kıbrıs İso 9001 l KKTC İso 9001

 

Talep Formu