ISO 9001 Eğitimi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi, yönetim sisteminin kurulması, iyileştirilmesi ve yönetim sistemi hakkında bilgi sahibi olunması için yönetim temsilcilerine, kalite departmanında çalışanlara ve sistemle ilgili bilgi almak isteyenlere verilen eğitimdir.

iso 9001 eğitimi

Kalite Yönetim Sistemini iyileştirme amacı isteyen kuruluşların, temel prensiplerini, şartların, ilgili terim ve tanımların kalite yönetim standartlarını öğrenmektir.

ISO 9001 Eğitimin faydaları

  • Kalite standardının gerekliliğini ve kuruma yararlarını gösterir.
  • Yönetim sisteminin sürekliliğinin sağlanmasında ve iyileştirmesinde kolaylık sağlar.
  • Eğitim sayesinde, müşteri memnuniyetini ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılanması doğrultusunda yol gösterir.

ISO 9001 kalite yönetim sistemi standart kapsamı ve prensipleri nelerdir?

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kapsamı; kuruluşun dokümantasyon şartları, yönetim sorumluluğu, mal ve hizmet üretilmesi faaliyeti, kuruluş içinde kalite kontrollerini yapacak kişilerin eğitilmiş kadrolardan oluşması, kuruluştaki faaliyetin ölçülebilir, analiz edilebilir ve iyileştirilebilir olmasını kapsar.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin temel prensibinde ise; müşteri odaklı olması, liderlik, çalışanların katılımı, proses yaklaşımı, gerçekçi yaklaşım, tedarikçi ilişkileri, sürekli iyileştirme den oluşmaktadır.

ISO 9001 Eğitimi Nedir? ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi konularında verilen eğitimlerin genel adıdır.  Eğitim kapsamı ise; Temel eğitim, Doküman eğitimi, iç tetkik eğitimi, baş denetçilik eğitimi gibi farklı eğitim konularını içermektedir.

© 2015-2023 SNG Kalite. Tüm hakları saklıdır.